Barevná terapie

Ti, kteří si chtějí ze své domácnosti vytvořit oázu klidu a relaxace, si mohou například v obývacím pokoji nainstalovat RGB světla (světla, která jsou  schopna měnit různé barvy ve spektru od červené po fialovou). Jistě jste slyšeli, že mnozí výrobci dodávají na trh sprchové kouty opatřené barevnou terapií nebo různé biolampy, které systémově mění barvy, což působí blahodárně na lidský organizmus. Nezajímá-li vás barevná terapie, klidně tuto kapitolu přeskočte, nepřijdete o žádné významné informace související se systémem IQ tec. Chcete-li se však dozvědět více o tom, jak v dnešní uspěchané době účinně relaxovat, čtěte dál. Význam barev v našem životě je větší, než si mnohdy uvědomujeme. Mají povzbudivé, depresivní, konstruktivní i destruktivní schopnosti. Každá barva má jinou vlnovou délku a odlišným způsobem ovlivňuje lidský organizmus. Barvy můžeme přijímat různými způsoby. Jedním z nejúčinnějších způsobů je však osvěcování těla pomocí barevného světla.


Červená barva

Je to barva života, žhavého slunce, ohně, lásky, radosti, vůle, ale také vzteku a hněvu. Záření této barvy má tu největší schopnost průniku. Způsobuje zrychlení proudění krve a jiných tělních tekutin, proto se používá při všech poruchách prokrvení. Červená je barva srdce, povzbuzuje smysly a zvyšuje potenci.

Aplikace červené barvy v barevné terapii

Červená barva stimuluje při nedostatku energie. Podporuje vytváření červených krevních tělísek, povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování, rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení. Červené světlo obsahuje tzv. "růstové paprsky", a proto se používá k léčbě poranění (pokud ovšem rána hnisá, používá se k dezinfekci modré světlo).

Energie této barvy je účinná při zánětech, onemocnění kůže, omrzlinách, nízkém krevním tlaku, chronickém kašli, astmatu, onemocnění hrtanu, ale také při zánětech močového měchýře a poruchách zažívání, impotenci a frigiditě. Červené světlo byste neměli používat, pokud trpíte horečkami, otoky nebo při nervových poruchách.

Zelená barva

Zelená barva se v přírodě vyskytuje nejvíce, je pokládána za neutrální faktor. Záření zelené barvy symbolizuje rovnováhu a harmonii a je důležité pro nervový systém a celkový dobrý zdravotní stav, neboť posiluje nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, účinek zelené barvy je relaxační a uklidňující. Je známo, že listová zeleň může člověku až do stáří osvěžovat pleť a dodávat mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek. Listová zeleň, stejně jako zelené světlo, je pokládána za účinný omlazující prostředek.

Aplikace zelené barvy v barevné terapii

Zelená barva se dobře osvědčila při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti seboree a akné. Zelená zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malátnosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních. Zelené světlo může ovlivnit také poruchy spánku.

Modrá barva

Modrá barva je barvou klidu a míru. Záření této barvy má uklidňující účinek - je to studená barva. Snižuje tepovou frekvenci, pomáhá přetíženým krevním cévám, aby se normalizovaly, působí antiinfekčně, tiší bolest a chladí. Modré světlo má chemicky působící paprsky, které se dají označit jako "brzdící". Modrá barva přináší uklidnění, posiluje životní sílu, tiší neklid a pocity strachu.

Aplikace modré barvy v barevné terapii

Všechny horečnaté stavy vyžadují modré světlo. Modrá působí pozitivně při hnisavých procesech, bolestech a překrvení, při krvácení a nespavosti. Modrá barva působí na varlata a vaječníky a také se dá využít při bolestech u žen při přechodu. Modrým světlem se ošetřuje také nadměrná funkce štítné žlázy, bolesti krku, horečka, zvýšení krevní tlak, hyperaktivita, záněty, popáleniny, kožní infekce, ekzémy, puchýře, žaludeční vředy, gastritida, kolika, bolesti zad, hemeroidy, oční infekce a zánět čelisti. Terapii modrým světlem byste neměli provádět, pokud máte svalové křeče, trpíte špatným prokrvováním nebo jste ochrnutí.

Pomocí systému IQ tec si nastavíte v domácnosti atmosféru, která vám vyhovuje, v klidu se díváte na televizi nebo si jen povídáte při relaxační hudbě a barvy harmonizují vaši psychiku a zdraví za vás.